Turto banko internetiniame puslapyje pradėjo veikti Pranešimų apie pažeidimus perdavimo sistema

2024-02-13

Nuo šiol apie pažeidimus Turto banke galima pranešti naudojantis specialiai šiam tikslui sukurta sistema. Vieningas pranešimų perdavimo įrankis skirtas išorės vartotojams ir įmonės darbuotojams. Sistemoje pranešimus galima teikti tiek anonimiškai, tiek ir nurodant savo asmens duomenis.

Visi per sistemą gauti pranešimai apie pažeidimus bus automatiškai nukreipiami atsakingiems pareigūnams ir nagrinėjami konfidencialiai. Pranešimus bus galima pateikti pagal pasirinktą temą arba, jei reikiamos temos nėra, pasirinkus „Kitas pranešimas apie pažeidimą“.

Ši sistema užtikrins vieningą pranešimų formą 6 rūšių pranešimams – dėl atitikties pažeidimų (teisės aktų reikalavimų nesilaikymo), dėl asmens duomenų saugumo pažeidimų, pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą, pažeidimų dėl darbo pareigų pažeidimų, dėl darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimų (skirta tik vidiniams Turto banko darbuotojų pranešimams), dėl kitų pranešimų apie pažeidimus.

Nesudėtinga, standartizuota forma pranešimo pateikimui bus žymiai patogesnė vartotojams, užtikrins duomenų apsaugą, pranešimai greičiau pasieks atsakingus darbuotojus. Kartu tai paspartins ir palengvins pranešimų apie pažeidimus nagrinėjimo procesą.