Turto banko valdomas pastatas Ignalinoje tapo vienu taupiausių mieste

Įkurtuvių akimirka Ignalinoje

Pasibaigus modernizacijai, Atgimimo g. 24, Ignalinoje esantis pastatas tapo vienu moderniausių ir taupiausių mieste – ant jo stogo sumontuota saulės elektrinė patenkins didžiąją dalį elektros energijos poreikių. Be to, gyventojai nuo šiol čia galės gauti net septynių valstybės įstaigų teikiamas paslaugas.

Ignalinos gyventojai dar vasarą pastebėjo akivaizdžius atnaujinamo pastato pokyčius. Niekuo neišsiskiriantis sovietmečio pastatas pasikeitė neatpažįstamai ir šiandien gali pasigirti vienu moderniausiu fasado dizainu mieste. Pastato išorės fasadas buvo ne tik apšiltintas, suremontuotas, bet ir padengtas dabar itin madingomis ir dažnai fasadams naudojamomis apdailos plokštėmis savaime besioksiduojančiu paviršiumi, atrodančiu it surūdijęs plienas.

Taip pat buvo apšiltintas ir suremontuotas pastato stogas, o ant jo įrengta saulės jėgainė. Didžiąją dalį jos generuojamos energijos suvartos pats pastatas.

„Mūsų svarbiausias tikslas atnaujinti valstybės pastatus, kad jie būtų taupūs, būtų efektyviai naudojamas jų plotas ir sukurtos tinkamos darbo bei gyventojų aptarnavimo sąlygos. Tačiau įgyvendindami kiekvieną projektą stengiamės padaryti kuo daugiau, papildomai įrengiame elektromobilių įkrovimo stoteles, saulės jėgaines ant stogų, sutvarkome pastatų prieigas ir panašiai“, – teigia Ernestas Česokas, Turto banko laikinasis vadovas.

Atnaujinus šį 1987 m. statybos pastatą buvo pasiekta B energinio naudingumo klasė vietoje anksčiau buvusios F. Pastate pakeisti ryšio ir elektros tinklai, įrengtos modernios vėdinimo, vėsinimo, šildymo ir apšvietimo sistemos. Šviesa patalpose valdoma automatizuotos sistemos, kuri apšvietimą įjungia ir parenka tik tuomet, kai patalpoje yra žmogus, taigi sienose nebeliko įprastų jungiklių.

Kiek daugiau nei 1,1 tūkst. kv. m ploto pastatas tapo atviras ir prieinamas visiems. Šį įspūdį sustiprina čia įrengtos atviros erdvės, stiklo pertvaros ir durys. Naujame priestate įrengtas neįgaliesiems pritaikytas liftas, kuris atvykusiuosius kelia nuo automobilių stovėjimo aikštelės lygmens iki pat trečiojo pastato aukšto. Atitinkamai įrengta ir sužymėta pati automobilių stovėjimo aikštelė, įrengtos taktilinės dangos, padedančios orientuotis regos sutrikimus turintiems žmonėms ir kita. Prie pastato sumontuota elektromobilių krovimo stotelė.

„Atvykęs čia gauti įvairių paslaugų žmogus nebėra atskirtas sienomis ir durimis nuo čia dirbančiųjų, o yra čia vykstančio darbo ir proceso dalis. Tai padeda kurti atvirumo ir pasitikėjimo atmosferą“, – įsitikinęs E. Česokas.

Iki modernizacijos šiame pastate dirbo keturios valstybės įstaigos: Užimtumo tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Probacijos tarnybos ir Generalinės prokuratūros padaliniai. Po atnaujinimo, efektyviau išnaudojant suremontuotas ir pagal kiekvienos iš čia įsikūrusių įstaigų poreikius įrengtas patalpas, papildomai įsikūrė Nacionalinės žemės tarnybos, Registrų centro ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro padaliniai.

Pastate įsikūrusių įstaigų patogumui sukurtos bendros erdvės, tarkime bendra visiems posėdžių salė. Tai leidžia efektyviau išnaudoti tokio pobūdžio erdves.

Po įstaigų kraustymosi atsilaisvinusios patalpos bus parduodamos aukcionuose. Ateityje Turto bankas Ignalinoje planuoja pasilikti tik du pastatus Atgimimo g. 24 ir Laisvės g. 62, iš viso kiek daugiau nei 2,1 tūkst. kv. m ploto. Įgyvendinant pokyčius bus atsisakyta beveik 900 kv. m ploto.

Atgimimo g. 24, Ignalinoje pastato atnaujinimo projektas atsiėjo 2,4 mln. eurų. Rangos darbus vykdė bendrovė UAB „Dauniškis ir KO“. Projektas finansuojamas Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.