Turto banko vystomam policijos administraciniam pastatui – prestižinis apdovanojimas

2021-04-26

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdančios ir jo priežiūrą užtikrinančios valstybės įmonės Turto banko sostinėje, Sietyno gatvėje vystomas policijos administracinis pastatas VšĮ „Skaitmeninės statybos“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2021“ buvo pripažintas laimėtoju visuomeninių pastatų kategorijoje.

Laimėjimą pelnė UAB „Atamis“ skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM) parengtas pastato techninis projektas. BIM metodu parengtas techninis projektas užtikrina trumpesnį projektavimo ir derinimo laikotarpį, kas taupo lėšas ir laiką, taip pat išsaugoma visa su pastatu susijusi informacija, kuri vėliau naudojama pastato gyvavimu cikle. Rangos stadijoje skaitmeninis modelis leidžia įvertinti įvairias situacijas, kas prisideda prie sklandesnių statybos darbų.

„Sakoma, kad dabartinė karta linki visą ko geriausio ateinančiai. Dirbant tokioje srityje – visuomeninių pastatų vystymo – nori nenori galvoji apie ateitį ir palikimą. BIM taikymas suteikia progą ne tik linkėti, tačiau ir prisidėti prie tvaraus ateities kartų gyvenimo per kokybiškus, ergonomiškus ir darnius pastatus. Tad šis apdovanojimas yra ne tik kokybiško darbo įvertinimas, tačiau ir žinutė viešojo sektoriaus darbuotojams ir ateities kartoms dėl geresnių paslaugų bei darbo sąlygų“, – teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

„Džiaugiamės, kad UAB „Atamis“ rengtas projektas pripažintas geriausiu BIM projektu visuomeninių pastatų kategorijoje Lietuvoje. Tai puiki dovana mūsų organizacijos 15-ojo gimtadienio proga. Šis įvertinimas, tai įtemto komandinio darbo rezultatas, kuomet užsakovo ir projektuotojo komandos bendradarbiauja, vedinos tikslo – sukurti pavyzdinį BIM projektą, įveiklinant BIM taikymo būdus bei galimybes, racionalaus, kokybiško ir užsakovo lūkesčius atitinkančio, šiuolaikinio administracinio pastato projektavimo procese. Tikimės, kad mūsų parengtas projektas, kilstelės BIM projektų kartelę aukštyn kokybės prasme ir pateisins užsakovo ir naudotojo lūkesčius statybos bei eksploatacijos laikotarpiu“,  – sako Ieva Puidokaitė, UAB „Atamis“ Architektūros padalinio vadovė

Vilniuje, Sietyno g. 24 iškils modernus, šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis beveik 10 tūkst. kv. m pastatas, kurį sudarys 5,3 tūkst. kv. m A++ energetinės klasės administracinė pastato dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių 4,5 tūkst. kv. m požeminė automobilių aikštelė.

6 aukštų pastate, ant kurio stogo bus įrengta dalį pastato energetinių poreikių tenkinanti saulės jėgainė, įsikurs penkios policijos įstaigos: Vilniaus miesto penktasis ir šeštasis policijos komisariatai, Kelių policijos valdyba, Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Buhalterinės apskaitos  valdyba. Iš viso pastate numatyta 560 darbo vietų.

Statant pastatą bus sutvarkyta ir transporto infrastruktūra: bus įrengta 300 metrų Sietyno gatvės atkarpa.. Darbų metu bus įrengta dviejų juostų važiuojamoji dalis, dviračių bei pėsčiųjų takai.

Artimiausiu metu planuojama atlikti rinkos dalyvių konsultaciją dėl planuojamų skelbti rangos darbų. Konsultacijos metu bus viešinami viešojo pirkimo dokumentai ir pirkimo sąlygos. Šios konsultacijos metu tikimasi sulaukti nemažo rinktos dalyvių įsitraukimo ir tokiu būdu užtikrinti kokybišką pasirengimą būsimam viešajam pirkimui. Planuojama rangos darbų konkurso pabaiga ir sutarties pasirašymas su konkurso nugalėtoju 2021 metų pabaigoje.

Bendra projekto vertė sudaro apie 15 mln. eurų. Jis finansuojamas parduodant nenaudojamas policijos patalpas ir pastatus. Projekto vystymu ir finansavimu rūpinasi Turto bankas.