Už 0,92 mln. eurų parduodamos bendrabučio patalpos Klaipėdoje

2023-07-05

Aukcione rugpjūčio pradžioje bus parduodama bendrabučio, esančio Jaunystės gatvėje, Klaipėdoje dalis, kurią šiuo metu valdo Turto bankas. Objektas jau anksčiau sulaukė investuotojų dėmesio, tad tikimasi, kad aukcionas bus sėkmingas.

Parduodamos bendrabučio patalpos yra 1971 m. statybos pastate, Jaunystės g. 4, Paupių kvartale, Klaipėdoje. Patalpų plotą sudaro 3365 kv. metrai (iš 4349 kv. m bendro pastato ploto) per visus penkis pastato aukštus bei rūsyje.

Pradinė objekto pardavimo kaina, nustatyta nepriklausomo vertinimo metu, – 917 tūkst. eurų. Aukcione už šį objektą gautos lėšos bus pervestos į valstybės biudžetą.

„Kaina nustatyta atsižvelgiant į rinkos situaciją, pasiūloje esančius objektus bei panašių objektų pardavimo sandorių vertes. Šis objektas yra patrauklus investuotojams ir sulaukė susidomėjimo iš rinkos dalyvių dar iki paskelbiant aukcioną, taigi tikimės sėkmingos jo baigties“, – teigia Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.

Naujasis pastato šeimininkas turės galimybę išsinuomoti pastatui priskirtą 0,3333 ha žemės sklypą, nuomos terminas – 58 metai.

Šiame pastate anksčiau veikė Klaipėdos valstybinės kolegijos bendrabutis, o Turto bankui jis perduotas 2020-ųjų lapkritį. Šiuo metu Turto banko valdomos patalpos nėra naudojamos, o likusios patalpos priklauso Respublikiniam priklausomybių centrui.

Dalyvių registracija į šį aukcioną vyks 2023 m. rugpjūčio 9–10 dienomis, o pats aukcionas – rugpjūčio 16–17 dienomis. Kaip ir kiti Turto banko organizuojami nekilnojamojo turto pardavimo aukcionai šis taip pat vyks www.evarzytynes.lt sistemoje.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Turto banko organizuojamame aukcione parduodamos bendrabučio patalpos Klaipėdoje. 2020 m. gegužę aukcione buvo sėkmingai parduotos 2800 kv. m ploto bendrabučio patalpos Taikos pr. 20. Už jas tuomet gauta 627,1 tūkst. eurų (223,89 Eur už kv. m).

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.