Užbaigtas pirmasis Turto banko Modernizacijos programos projektas

Įkurtuvių akimirka (iš kairės): Turto banko laikinasis vadovas Ernestas Česokas, Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas, bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius, Žemės ūkio viceministrai Vytautas Abukauskas ir Egidijus Giedraitis. Augusto Didžgalvio nuotr.

Baigti Ozo gatvėje, Vilniuje, esančio pastato, kuriame įsikūrusi Valstybinė augalininkystės tarnyba, rangos darbai. Beveik 3 mln. eurų vertės projektas finansuotas Turto banko ir ES fondų lėšomis.  

„Projektas išskirtinis tuo, kad modernizacija vyko veikiančiame objekte. Rangovų profesionalumas, tamprus bendradarbiavimas su patalpose įsikūrusia Valstybine augalininkystės tarnyba ir pastarosios geranoriškumas, gebėjimas lanksčiai organizuoti darbą, leido laiku įgyvendinti projektą“, – pasiektu rezultatu džiaugiasi Ernestas Česokas, Turto banko Finansų departamento direktorius, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas.

Modernizacijos metu buvo atnaujinamas vienas iš Ozo g. 4A, Vilniuje, esančio pastato korpusų, kurio bendras plotas daugiau nei 1,7 tūkst. kv. m. Pastato energetinio efektyvumo klasė prieš modernizaciją tebuvo D, o dabar ji yra B. Buvo atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, vėdinimo sistemos, atliktas stogo, cokolio ir išorinių sienų šiltinimas, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas, įrengtas vaikų kambarys, pastatytas naujas elektros generatorius. Skaičiuojama, kad atlikus visus šiuos darbus, pastato energijos sąnaudos mažės bent trečdaliu.

„Prisidėdami prie Turto banko energijos taupymo strategijos įgyvendinimo, siekiame gerinti pastatų energetinį efektyvumą ir kurti tvarias, aplinkai draugiškas erdves. Pastatų modernizacija užtikrina geresnes juose dirbančiųjų darbuotojų darbo sąlygas, leidžia ženkliai sumažinti energijos suvartojimą bei CO2 dujų emisijas. Džiaugiamės šiuo ir kitais kartu su Turto banku sėkmingai įgyvendintais projektais.“, – teigia modernizacijos projektą įgyvendinusios bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius.

Atnaujintame korpuse veikia Valstybinės augalininkystės tarnybos laboratorija, atliekanti augalininkystės produktų kokybės tyrimus. Kasdien šios laboratorijos paslaugomis naudojasi grūdus auginančios bendrovės bei ūkininkai, grūdus superkančios ir perdirbančios bei sėklininkystės įmonės. Laboratorijos patalpų įrengimui taikomi specialūs reikalavimai, jose turi būti užtikrintas tam tikras temperatūrinis režimas, įrengta speciali ištraukiamoji ventiliacija, nuolatinis elektros tiekimas ir kt.

„Šiandien pastatas – ne tik gražesnis, bet ir ekonomiškesnis, labiau pritaikytas silpnaregiams ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad darbuotojams pagaliau galime pasiūlyti šviesias, patogiai įrengtas patalpas, kuriose jie gali gerai jaustis ir kokybiškai atlikti savo darbą“, – įkurtuvių šventėje sakė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Pasak jo, atlikta daug darbų, leidžiančių tausoti energijos išteklius, ant pastato stogo sumontuotos saulės elektrinės. Artimiausiu metu atnaujintame pastate bus įrengta speciali sėklų daiginimo patalpa ir pastovios temperatūros joje palaikymo sistema, kuri ne tik leis kokybiškai atlikti tyrimus, bet ir taupyti energijos resursus.

Teigiami pokyčiai pastebimi ir pastato aplinkoje – atnaujinti želdynai, artimiausiu metu kieme bus sumontuota elektromobilių įkrovimo stotelė.

Bendra šio, Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis finansuojamo, projekto vertė – 2,95 mln. eurų. 

Šiuo metu Turto bankas įgyvendina 11 pastatų visoje šalyje modernizaciją. Taip pat yra pateiktos paraiškos dėl dalinio finansavimo ES fondų lėšomis 8 objektų atnaujinimo projektams, iš jų dėl keturių jau pasirašytos finansavimo sutartys, du projektai vertinami, likę – finansavimą gavo ir šiuo metu derinamos sutartys.  

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.