Valstybės institucijos pradeda tarpusavio varžybas „Laiptynėse 2024“

Valstybės tarnautojai mėnesį varžysis, kuri institucija nueis daugiausiai žingsnių. Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijos, kartu su Turto banku inicijuojama tradicine akcija siekiama atkreipti dėmesį į sveikatingumą, energijos taupymą ir aplinkos tausojimą.

 „Laiptynės 2024“ vyks visą gegužės mėnesį, o tarnautojų nueiti žingsniai bus skaičiuojami programėlėje „walk15“. Geriausiai pasirodžiusių institucijų laukia vertingi organizatorių įsteigti prizai. Atskirai bus apdovanotas ir daugiausiai per mėnesį nuėjęs valstybės tarnautojas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu galime stebėti itin didelę medicinos pažangą, leidžiančią gydyti vis daugiau ligų. Deja, bet pažanga kainuoja – visame pasaulyje medicina brangsta, ne išimtis ir Lietuva. Atsižvelgiant į tai, judama ligų prevencijos ir sveiko gyvenimo propagavimo keliu.

„Vis didesnė atsakomybė tenka pačiam žmogui dėl gyvenimo būdo ir ligų prevencijos.  Ėjimas, lipimas laiptais yra puikus būdas prisidėti prie sveikatos stiprinimo, nereikalaujantis papildomų pastangų. O jei dar galima tai daryti besivaržant su kolegomis, įsitraukimas garantuotas. Tikiuosi šios varžytuvės prisidės prie teigiamų įpročių formavimo ir geresnės valstybės tarnautojų fizinės būklės“, – sako A. Dulkys.

Turto banko centralizuotai valdomuose valstybės biuruose šiuo metu dirba apie 20 tūkst. tarnautojų. Valstybės įmonės skaičiavimu, sudėjus visą centralizuotai valdomą administracinį valstybės turtą aukštais vienas ant kito išeitų maždaug 969 aukštų dangoraižis į kurio viršų vestų daugiau nei 17 500 laiptų.

„Pastebime, kad valstybės tarnautojai daugiausiai juda koridoriais ir laiptais tarp aukštų, todėl ir toks jau tradicine tampančios pavasarinės akcijos pavadinimas. Esame užsibrėžę tikslą skatinti valstybės institucijų darbuotojus susimąstyti apie kasdienę elgseną biure, atkreipti dėmesį į galimybę tausoti energiją ir aplinką“, – sako laikinais Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Aplinkos ministerijoje jau seniai koridoriuose, ant lifto sienelių kabo užrašai „Gal šiandien rinksitės laiptus?“.

„Pakilę du aukštus liftu išnaudojame tiek elektros energijos, kiek reikia mobiliojo telefono baterijai įkrauti. Lipdami laiptais taupome žemės resursus, geriname sveikatą, sukuriame mažiau taršos“, – prisidėdamas su kolektyvu prie „Laiptynių 2024” akcijos pabrėžia aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Praėjusių metų „Laiptynėse“ dalyvavo 100 valstybės institucijų, o kartu tarnautojai nuėjo daugiau nei 1,37 mlrd. žingsnių arba beveik 1 mln. kilometrų.