Valstybės institucijos tarpusavyje varžysis „Laiptynėse 2024“

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir Turto banku inicijuoja kasmetine tradicija tampančią akciją „Laiptynės 2024“. Valstybės įstaigos bus kviečiamos tarpusavyje pasivaržyti nueinamų žingsnių skaičiumi, o tarnautojai skatinami rinktis sveikatai naudingą judėjimo būdą, taupyti energiją ir tausoti aplinką.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu galime stebėti itin didelę medicinos pažangą, leidžiančią gydyti vis daugiau ligų. Deja, bet pažanga kainuoja – visame pasaulyje medicina brangsta, ne išimtis ir Lietuva. Atsižvelgiant į tai, judama ligų prevencijos ir sveiko gyvenimo propagavimo keliu.

„Vis didesnė atsakomybė tenka pačiam žmogui dėl gyvenimo būdo ir ligų prevencijos.  Ėjimas, lipimas laiptais yra puikus būdas prisidėti prie sveikatos stiprinimo, nereikalaujantis papildomų pastangų. O jei dar galima tai daryti besivaržant su kolegomis, įsitraukimas garantuotas. Tikiuosi šios varžytuvės prisidės prie teigiamų įpročių formavimo ir geresnės valstybės tarnautojų fizinės būklės“, – sako A. Dulkys.

Turto banko centralizuotai valdomuose valstybės biuruose šiuo metu dirba apie 20 tūkst. tarnautojų. Valstybės įmonės skaičiavimu, sudėjus visą centralizuotai valdomą administracinį valstybės turtą aukštais vienas ant kito išeitų maždaug 969 aukštų dangoraižis į kurio viršų vestų daugiau nei 17 500 laiptų.

„Pastebime, kad valstybės tarnautojai daugiausiai juda koridoriais ir laiptais tarp aukštų, todėl ir toks jau tradicine tampančios pavasarinės akcijos pavadinimas. Esame užsibrėžę tikslą skatinti valstybės institucijų darbuotojus susimąstyti apie kasdienę elgseną biure, atkreipti dėmesį į galimybę tausoti energiją ir aplinką“, – sako laikinais Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Aplinkos ministerijoje jau seniai koridoriuose, ant lifto sienelių kabo užrašai „Gal šiandien rinksitės laiptus?“.

„Pakilę du aukštus liftu išnaudojame tiek elektros energijos, kiek reikia mobiliojo telefono baterijai įkrauti. Lipdami laiptais taupome žemės resursus, geriname sveikatą, sukuriame mažiau taršos“, – prisidėdamas su kolektyvu prie „Laiptynių 2024” akcijos pabrėžia aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Tarnautojų registracija į „Laiptynes“ pradedama balandžio 26-ąją, o pačios varžybos startuoja gegužės 2-ąją ir tęsis visa mėnesį. Tarnautojų nueiti žingsniai bus skaičiuojami programėlėje „walk15“.   Bus varžomasi dėl prizų dviejose pagrindinėse kategorijose: didžiausias įstaigos komandos nueitas žingsnių skaičius ir didžiausias vidutinis žingsnių skaičius tenkantis vienam dalyviui komandoje. Atskirai bus apdovanotas daugiausiai žingsnių surinkęs tarnautojas.

Praėjusių metų „Laiptynėse“ dalyvavo 100 valstybės institucijų, o kartu tarnautojai nuėjo daugiau nei 1,37 mlrd. žingsnių arba beveik 1 mln. kilometrų.