Valstybės įstaigos per sezoną sutaupė beveik 13 proc. šilumos energijos

Turto banko valdomose patalpose įsikūrusios valstybės įstaigos per 2022-2023 metų šildymo sezoną sutaupė 12,8 proc. šilumos, lyginant su 2021-2022 m. šildymo sezonu. Taupymui reikšmingos įtakos turėjo šilumos punktų grafikų reguliavimas ir trumpesnis bei šiltesnis šildymo sezonas.

Iš viso valstybės įstaigos, įsikūrusios centralizuotai Turto banko valdomame turte, sutaupė 55 mln. kWh šilumos energijos. Nors šilumos energija brango, įstaigoms vis tiek pavyko sutaupyti 300 tūkst. eurų.

„Energijos kainų šoką sumažino šiltesnis balandis, o prie taupymo ženkliai prisidėjo ir šilumos punktų darbo grafiko reguliavimas. Sutartomis dienomis, savaitgaliais, šildymas pastatuose buvo mažinamas, šią praktiką ketiname taikyti ir ateityje“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Siekdamas ilgalaikių ir tvarių rezultatų, Turto bankas iki kito šildymo sezono ketina 60 pastatų įdiegti automatinę šildymo reguliavimo sistemą, dar 40 pastatų pilnai automatizuoti visas inžinerines sistemas. Be to, šiais metais planuojama modernizuoti 20 pastatų šilumos punktus, 21 dujomis šildomus pastatą prijungti prie centrinio šildymo sistemos. Iš viso į valstybės turto energinio efektyvumo priemones per metus ketinama investuoti daugiau nei 4 mln. eurų.

„Vyriausybė yra įpareigojusi viešąjį sektorių per dvejus metus pasiekti 20 proc. energijos taupymo efektą. Tam reikia ne tik investicijų, bet ir darbuotojų elgsenos pokyčių, lankstesnio darbo organizavimo principų. Tai mes taip pat aktyviai skatiname“, – aiškina M. Sinkevičius.

Turto banko patalpose įsikūrusios įstaigos pavasarį rungėsi „Laiptynėse“, kurių metu tarnautojai skatinti dažniau rinktis laiptus, nei liftus. Praėjusiais metais elektros energiją skatinta taupyti akcija „PutinOut“, kurios metu, per keturis mėnesius, tarnautojams kartu pavyko sutaupyti 17 proc. elektros energijos arba 0,5 mln. eurų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.

Turto banko klientų sunaudota šildymo energija
Šildymo sezonasElektros suvartojimas, kWh
2021/202243 478 210
2022/202337 878 335
Skirtumas5 599 875
Sutaupymas, proc.-12,88 %

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.