Vasaros aukcionų perlas: parduodamas buvęs muziejus ant Kuršių marių kranto

2023-07-31

Turto bankas rugpjūčio pabaigoje organizuoja išskirtinio objekto pajūryje aukcioną – už 452 tūkst. eurų pradinę kainą bus siūloma įsigyti buvusį muziejaus pastatą ant Kuršių marių kranto.

Parduodamas kultūros paskirties astatas yra pačioje Kuršių marių pakrantėje, šalia brandaus miško, netoli Klaipėdos Jūrų muziejaus.

Smiltynės g. 9 parduodamas vieno aukšto muziejaus pastatas yra rąstinis, kiek daugiau nei 200 kv. m. bendro ploto. Pastatas neeksploatuojamas, laukia naujų savininkų.

Pastato eksploatacijai individualiai priskirta 3,73 a žemės sklypo dalis. Žemė nuomojama iš valstybės.

„Objektai pajūryje ar prie Kuršių marių yra išskirtiniai ir visada sulaukia didelio susidomėjome. Pasiūla, ypač Kuršių nerijoje, nėra didelė, todėl tikimės, kad vyks aktyvus varžymasis ir pradinė kaina kils“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Statinį kaip nereikalingą valstybės funkcijoms vykdyti Turto bankui perdavė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.Pardavus objektą gauta suma bus pervesta į valstybės biudžetą.

Aukcionas vyks rugsėjo 4-5 dienomis.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.