Ministerijų miestelio projektui – 14-os architektų pasiūlymai

2023-10-11

Turto banko skelbtame A.Goštauto kvartalo tarptautiniame architektūriniame–urbanistiniame konkurse norą dalyvauti išreiškė 40 dalyvių, gauta 14 darbų. Darbą pradeda recenzentai ir komisija, architektūriniai pasiūlymai netrukus bus pristatyti visuomenei, geriausią projektą ketinama išrinkti iki metų pabaigos.

Architektų buvo prašoma parengti pasiūlymus, kurie apimtų viso kvartalo tarp A. Goštauto ir Lukiškių gatvių sutvarkymą, numatytų galimos naujos statybos sprendinius vietoje griaunamų mažos vertės statinių. Teritorijoje jau esantiems statiniams ir daliai naujos statybos ketinama skelbti atskirus projektavimo konkursus, kurių sprendiniai turės derėti su architektūrinio konkurso nugalėtojo pasiūlyta vizija.

Norime, kad ši kvartalo konversija taptų pavyzdžiu ir kokybiniu šuoliu viešajame sektoriuje, tiek savo išvaizda, tiek išplanavimu, tiek tvarumu.

Ernestas Česokas, Turto banko laikinasis vadovas

„Architektų susidomėjimas pranoko mūsų lūkesčius. Komisija tikrai turės iš ko pasirinkti. Užklausų tarptautinio pirkimo metu sulaukėme iš labai žinomų ir pasaulio mastu gerbiamų architektų“, – sako laikinai Turto banko vadovo pareigas einantis Turto banko Finansų departamento direktorius Ernestas Česokas.

Kartu su sąlygomis architektams buvo pateiktos apibendrintos vilniečių ir ministerijų darbuotojų apklausos, kūrybinių dirbtuvių rezultatai. Siekiama, kad architektai kuo plačiau atlieptų suinteresuotų šalių keliamus lūkesčius kvartalui.

„Norime, kad ši kvartalo konversija taptų pavyzdžiu ir kokybiniu šuoliu viešajame sektoriuje, tiek savo išvaizda, tiek išplanavimu, tiek tvarumu. Atviri pirmi aukštai visuomenei, gyvybė po darbo valandų yra tai, ko iki šiol itin trūko viešiesiems pastatams“, – sako E.Česokas.

Užklausų tarptautinio pirkimo metu sulaukėme iš labai žinomų ir pasaulio mastu gerbiamų architektų

Ernestas Česokas, Turto banko laikinasis vadovas

Konkurse pateikiami projektai yra anoniminiai, o geriausią projektą išrinks komisija, kurioje dominuos žinomi Lietuvos architektai. 35 proc. vertinamojo balo sudarys urbanistikos/architektūros/kraštovaizdžio kokybė, 30 proc. funkcionalumas ir planavimas, 20 proc. teks tvarumo aspektui ir 15 proc. projektavimo kainai.

Bendras prizinis konkurso fondas siekia 110 tūkst. eurų.

Projektas įgyvendinamas etapais

Ministerijų miestelis vystomas etapais, siekiant užtikrinti tvarų projekto finansavimą.

I-asis etapas šiuo metu jau įgyvendinamas – pateikti pastato A. Goštauto g. 11 projektiniai pasiūlymai. Šio pastato konversiją ketinama baigti 2025 metais. Į pirmąjį pastatą, A. Goštauto g. 11, planuojama įsikels Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijos.

Visą ministerijų kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9–10 ministerijų ir kitos biudžetinės įstaigos. Viso projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą

Architektūrinio-urbanistinio konkurso vertinimo komisija:

 • Vilniaus miesto vyr. architektė/-as
 • Algimantas Pliučas, architektas
 • Gustė Kančaitė, architektė
 • Aurimas Sasnauskas, architektas
 • Laimonas Belickas, Turto banko valdybos pirmininkas
 • Ernestas Česokas, laikinasis Turto banko vadovas
 • Aurimas Astramskas, „Colliers LT“ biuro vadovas
 • Marius Junda, Turto banko valdybos narys
 • Gintautas Blažiūnas, architektas

Architektūrinio-urbanistinio konkurso dalyvių pasiūlymų vertinimo ekspertai/recenzentai:

 • Darius Linartas, architektas
 • Vytautas Buinevičius, architektas

Daugiau informacijos apie projektą čia.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.