Ministerijų miestelio projektui vadovaus R. Chleborodovienė

2023-04-11
Administracinis kvartalas A. Goštauto gatvėje, Vilniuje. Augusto Didžgalvio nuotr.

Administracinio kvartalo A. Goštauto g. Vilniuje transformacijai vadovaus Renata Chleborodovienė, anksčiau valdžiusi ne vieną viešosios ir privačios partnerystės projektą policijoje, krašto apsaugos sistemoje. Pastaruoju metu R.Chleborodovienė ėjo Fizinio barjero Baltarusijos pasienyje programos vadovo pavaduotojos pareigas „EPSO-G“ komandoje.

Naujoji Turto banko projektų programos vadovė bus atsakinga už savalaikį Goštauto g. kvartalo projekto įgyvendinimą, rinkos sąlygas atitinkantį kaštų valdymą.

„Ankstesnė patirtis leidžia aiškiai įvertinti, kokios rizikos kils įgyvendinant projektą, kaip jas reikės valdyti. Tai ambicingas ir matomas valstybės projektas, todėl su komanda dėsime visas pastangas, kad kvartalas taptų ne tik naujos kokybės valstybės turto etalonu, bet ir geruoju vadybos pavyzdžiu“, – sako R.Chleborodovienė.

Prie Turto banko vadovų komandos R. Chleborodovienė prisijungė kovo 1-ąją.

„Goštauto kvartalo transformacija įgauna pagreitį, todėl komandos pastiprinimas yra labai savalaikis. R. Chleborodovienės patirtis valdant projektus ir pademonstruoti rezultatai suteiks Turto banko komandai stiprų impulsą siekti užsibrėžtų tikslų“, – įsitikinęs Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Projektas įgauna pagreitį

Artimiausiu metu Turto bankas skelbs viešąjį pirkimą skirtą atrinkti viso komplekso architektūrinio konkurso organizatorių. Patį architektūrinį konkursą planuojama skelbti liepos mėnesį. Po architektūrinio konkurso paaiškės, kaip atrodys transformuojamas kvartalas, viešosios erdvės.

Šiuo metu jau rengiami pirmojo komplekso etapo projektiniai pasiūlymai. Pagal juos bus suplanuotas pastato Goštauto g. 11 atvėrimas visuomenei ir pritaikymas trijų ministerijų – Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos reikmėms. Baigus derinti ministerijų poreikius, būsimos pastato ir jo prieigų atnaujinimo koncepcija bus pristatyta visuomenei.

Iki balandžio Vyriausybei tvirtinti bus pateiktas pirmojo kvartalo etapo įgyvendinimo investicinis projektas.

Pirmąjį projekto etapą planuojama baigti 2025 m. I-ąjį ketvirtį.

Transformacijos pabaiga – 2028 m.

Vyriausybė yra įpareigojusi Turto banką pradėti administracinio kvartalo Goštauto gatvėje Vilniuje vystymą. Transformuotame kvartale įsikurs valstybės įstaigos, pirmieji pastatų aukštai bus atverti visuomenei, atsiras pėsčiųjų alėja, nauja aikštė ir skveras. Projektą planuojama baigti 2028-aisis, vertė sieks beveik 170 mln. eurų. Beveik visą sumą tikimasi surinkti parduodant valstybei nereikalingus pastatus.

Turto banko atlikta analizė rodo, kad įgyvendinus Goštauto kvartalo projektą, kasmet pavyktų sutaupyti beveik 3 mln. eurų patalpų išlaikymo kaštų. Įstaigos ir ministerijos bendrai galėtų atsisakyti apie 26 tūkst. kv. m ploto, o vienam darbuotojui naujame komplekse vidutiniškai tektų 13,7 kv.m vietoje dabar tenkančių daugiau nei 20 kv. m.

Kvartalo transformacijos projektas pradedamas atlikus išsamią galimybių studiją, kurios metu analizuotas visas Turto banko valdomas valstybės administracinio turto portfelis. Taip pat parengta kvartalo transformacijos vizija, apimanti pastatų pritaikymą, naujų pastatų statybą ir buvusių Totorių kapinių įprasminimą.

Goštauto kvartalo transformacijos projektas suskaidytas į 6 įgyvendinimo etapus.

Projekto etapai

  • 1-asis etapas. 8,63 tūkst. kv. m ploto A. Goštauto g. 11 pastato įveiklinimas (preliminari etapo vertė 16,19 mln. EUR).
  • 2-asis etapas. 14,80 tūkst. kv. m ploto naujo pastato su požemine automobilių aikštele statyba (preliminari etapo vertė 36,99 mln. EUR).
  • 3-asis etapas. 18,83 tūkst. kv. m ploto naujo pastato su požemine automobilių aikštele statyba (preliminari etapo vertė 47,06 mln. EUR)
  • 4-asis etapas. 7,51 tūkst. kv. m ploto A. Goštauto g. 9 pastato konversija (preliminari etapo vertė 14,37 mln. EUR)
  • 5-asis etapas. 9,52 tūkst. kv. m ploto A. Goštauto g. 12 pastato konversija (preliminari etapo vertė 17,85 mln. EUR)
  • 6-asis etapas. 14,04 tūkst. kv. m ploto naujo pastato statyba (preliminari etapo vertė 35,09 mln. EUR).

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.