Skelbiamas pirmojo ministerijų miestelio pastato projektavimo konkursas

2023-08-25
Paskelbtas šio, A. Goštauto g. 11, Vilniuje esančio, pastato projektavimo konkursas.

Turto bankas skelbia pastato A.Goštauto g. 11 Vilniuje projektavimo konkursą. Šiame pastate 2025 m. planuojama įsikurs trys ministerijos: žemės ūkio, susisiekimo ir sveikatos apsaugos. Projektuotojų pasiūlymai, darbų eigoje, turės būti priderinti prie bendros kvartalo vizijos, kuri paaiškės po tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso.

Pirmajam ministerijų miestelio pastatui jau parengti projektiniai pasiūlymai, kuriuos atliepti, pritaikyti ir koreguoti turės techninio projekto rengėjai. Konkurso laimėtojai turės suplanuoti detalias erdves tarnautojams, inžinerines sistemas, pastatą iš F energetinės klasės ketinama paversti į A energetinės klasės šiuolaikišką biurą.

„Ministerijų miestelio projektas jau plačiai žinomas tiek Lietuvos, tiek užsienio projektuotojams, todėl tikimės aktyvios konkurencijos ir valstybei naudingo kainos pasiūlymo. Nemažiau svarbu, kad projektuotojai būtų pasiruošę aktyviai bendradarbiauti su trijų ministerijų tarnautojais ir maksimaliai atliepti jų lūkesčius“, – sako Turto banko projektų programos vadovė Renata Chleborodovienė.

Konkurso laimėtojai turės suplanuoti detalias erdves tarnautojams, inžinerines sistemas, pastatą iš F energetinės klasės ketinama paversti į A energetinės klasės šiuolaikišką biurą.

Pirmajame ministerijų pastate, atsižvelgiant į projektinius pasiūlymus, ketinama panaikinti pagrindinius laiptus, įėjimą į pastatą nuleidžiant į gatvės lygį. Pirmasis pastato aukštas bus atviras ir prieinamas visuomenei, čia ateityje galėtų veikti kavinės, būti teikiamos kitos paslaugos. Numatoma, kad pro pirmąjį ministerijų pastato aukštą vilniečiai ir miesto svečiai galės patekti į vidiniame kvartalo kieme formuojamą skverą. Rekonstruojamame pastate taip pat turės atsirasti čia stovėjusios totorių mečetės įspaudas.

Rekonstruojamame A. Goštauto g. 11 pastate turės atsirasti čia stovėjusios totorių mečetės įspaudas.

Projektuotojai, pagal Turto banko pateiktą techninę specifikaciją, turės parengti projektą naudodami BIM sistemą, kuri leidžia iš anksto virtualioje erdvėje atvaizduoti įvarius sprendinius, juos keisti. Pastato išorės, vidaus ir techniniai įrenginiai turi atitikti šiuolaikinius aukštus standartus ir kokybės reikalavimus, siekiama gauti ekologiško pastato statusą. Tai pasakytina apie medžiagas, apdailą, funkcionalumą, paslaugas, lankstumą, vidaus ir lauko aplinką.

Turto bankas anksčiau skelbė atvirą kvietimą projektuotojų įmonėms, prisijungti prie dinaminės pirkimų sistemos, per kurią bus perkamas pirmojo ministerijų miestelio etapo projektavimas, kiti dideli projektavimo darbai. Dinaminė pirkimo sistema leidžia iš anksto patikrinti tiekėjų kvalifikaciją, todėl sutrumpėja viešųjų pirkimų terminai.

Projektavimo sutartį ketinama pasirašyti dar šiemet, o projektavimą baigti iki 2024 m III ketv.

Pirmosios ministerijos, pagal numatyta projekto grafiką, į pastatą įsikeltų 2025 metais.

Pirmasis rekonstruojamo pastato aukštas bus atviras ir prieinamas visuomenei.

Ministerijų miestelis – 2028 m.

Ministerijų miestelio projektas įgyvendinamas vadinamajame A. Goštauto g. kvartale, Vilniuje. Buvusių mokslo institutų pastatai bus pritaikomi ministerijų veiklai, numatoma statyti ir naujus statinius. Kvartalą ketinama baigti vystyti 2028 m.

Turto bankas architektūrinį-urbanistinį konkursą planuojamo ministerijų miestelio teritorijai paskelbė liepos pradžioje.

Turto banko užsakymu atliktoje galimybių studijoje siūlomi šeši komplekso vystymo etapai. Pirmajame – iki 2025 metų antrojo ketvirčio – čia turėtų įsikurti Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos ministerijos, o iki 2028 metų –  Finansų, Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Teisingumo.

Dviem jau stovintiems kvartalo statiniams – A. Goštauto g. 9 ir A. Goštauto g. 2 – taip pat ketinama skelbti atskirus viešuosius konkursus. Šių pastatų fasadai taip pat turės būti priderinti prie bendros architektūrinės vizijos.

Viso projekto vertė sieks apie 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.Projektas vykdomas etapais, siekiant užtikrinti kvartalo konversijos tvarų finansavimą.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.