Turto bankas pasirašė sutartį dėl elektros energijos balansavimo paslaugos

2021-05-10

VĮ Turto bankas pasirašė sutartį su elektros energijos balansavimo paslaugos telkėja „Fusebox“. Tikimasi, kad šis sprendimas ilgainiui prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo, leis efektyviau naudoti elektros energiją Turto banko valdomuose pastatuose, o kartu ir mažinti išlaidas elektros energijai.

„Turto bankas siekia efektyviai valdyti valstybei priklausantį turtą, šiandien tai neįmanoma be žaliojo kurso. Administruodami valstybei priklausančius pastatus, įgyvendindami pastatų atnaujinimo projektus daug dėmesio skiriame energetinio efektyvumo didinimui, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą mažinimui. Todėl elektros energijos balansavimo paslaugos įsigijimas yra nuoseklus žingsnis, siekiant aplinkai draugiškų sprendimų“, – įsitikinęs Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pradiniame etape prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo planuojama prijungti penkis Turto banko valdomus objektus, kuriuose yra įsikūrę LR Finansų ministerija, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, „Sodra“, Registrų centras, Europos aikštėje esantį administracinį pastatą, o taip pat ir VĮ Turto banko būstinę, įsikūrusią Kęstučio g. Vilniuje. Įsitikinus, kad elektros energijos balansavimo procesas vyksta sklandžiai, vartotojai nepatiria jokio neigiamo poveikio, o išlaidos elektros energijai mažėja, būtų skelbiami nauji konkursai dėl šių paslaugų pirkimo.

„Neabejotinai, galime sakyti, jog tai istorinis įvykis ir sveikintinas valstybinės įmonės pavyzdys, kuris atneš naudos ne tik prie virtualios elektrinės prisijungusioms įstaigoms, bet ir visam elektros energijos tinklui. Elektros tinklo balansavime dalyvaujančios organizacijos, verslo įmonės prisideda prie šalies elektros sistemos lankstumo bei saugumo, o taip pat mažina neigiamą poveikį aplinkai“, – sako Karolis Kiguolis, „Fusebox“ partneris ir kompanijos atstovas Lietuvoje.

Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus Elektros energijos reguliavimo įstatymo pakeitimams, Lietuvos įmonėms, prisijungusioms prie virtualios elektrinės tinklo, atsiveria galimybė dalyvauti elektros energijos balansavimo rinkoje ir išnaudoti savo energijos vartojimo lankstumą, o laisvus energijos pajėgumus parduoti „Litgrid“. Balansavimas vyksta apie 5 –7 kartus per dieną ir vidutiniškai trunka nuo 15 iki 45 minučių – to pakanka, kad piko metu  būtų sumažintas elektros vartojimas ir tinkle būtų atkurtas balansas. Šis procesas netrikdo organizacijų ar įmonių veiklos, o jo poveikio vartotojai nejunta.

Estijos energetikos technologijų startuolis „Fusebox“, įkurtas 2014 m., yra pirmasis nepriklausomas elektros paklausos telkėjas, teikiantis energijos balansavimo paslaugas 3 Baltijos šalyse bei Suomijoje.