Turto bankas skelbia viešąsias konsultacijas dėl A.Goštauto kvartalo konversijos  

Šiuo metu baigiami vertinti viso A. Goštauto kvartalo tarptautinio urbanistinio-architektūrinio konkurso pasiūlymai

Turto bankas kviečia verslo atstovus išsakyti lūkesčius ir pastabas dėl pirmojo A.Goštauto kvartalo Vilniuje konversijos etapo, taip pat modernizuojamo pastato Gedimino pr. 38. Pasibaigus konsultacijoms su rinka bus skelbiamas pastato A. Goštauto g. 11 rangos darbų pirkimas, kartu įsigyjant ir techninio projekto parengimą.

„Siekiame išgirsti verslo atstovų nuomonę apie rengiamo pirkimo sąlygas, įsiklausyti į pastabas, plačiau ir iš pirmų lūpų pristatyti projekto apimtis. Vėliau bus skelbiamas viešasis pirkimas rangos darbams įsigyti. Jaučiame didelį rinkos susidomėjimą šiuo projektu, todėl tikimės itin palankių pasiūlymų“, – aiškina laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

A. Goštauto g. 11 pastato rangos darbų konkursus bus organizuojamas atvirų skelbiamų derybų būdu. Tai reiškia, kad visi rangovai pateiks pasiūlymus, o vėliau su jais bus vedamos derybos.

„Toks pirkimo būdas mums suteikia lankstumo ir galimybę derėtis su būsimu rangovu dėl projektų įgyvendinimo terminų, kainos, rizikų pasidalijimo ir kitų sutarties aspektų, siekiant sklandaus, greito ir kokybiško įgyvendinimo“, – sako E. Česokas.

Turto bankas planuoja atlikti visas pirkimų procedūras ir sutartį su rangovu dėl A.Goštauto g. 11 pastato modernizacijos pasirašyti 2024 m. II ketv. Jei procesas vyks sklandžiai, pastato konversiją ketinama užbaigti 2026 m.

Pirmojo A. Goštauto kvartalo pastato modernizacija turės būti projektuojama BIM sistemoje, užtikrinančiai 3 D modeliavimą ir aktyvią projekto eigos stebėseną.  Pats pastatas sertifikuojamas BREEAM standartu, užtikrinančiu statybų ir pačio pastato tvarumą dešimtyje stebimų kategorijų, apimančių nuo energijos suvartojimo iki poveikio aplinkai.

Modernizuojamas pastatas turės būti ne žemesnės nei A energetinės klasės.

Planuojama, kad naujos kokybės pastate įsikurs trijų ministerijų darbuotojai – Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos.

Viso kvartalo konversija – 2028 m.

Šiuo metu Turto bankas baigia vertinti viso A. Goštauto kvartalo tarptautinio architektūrinio konkurso pasiūlymus. Sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti I-ąjį 2024 metų ketvirtį. Architektų buvo prašoma parengti pasiūlymus, kurie apimtų viso kvartalo tarp A. Goštauto ir Lukiškių gatvių sutvarkymą, numatytų galimo naujo užstatymo sprendinius. Teritorijoje jau esantiems statiniams ir daliai naujos statybos ketinama skelbti atskirus architektūrinius konkursus, kurių sprendiniai turės derėti su konkurso nugalėtojo pasiūlyta urbanistine vizija.

Visą A.Goštauto kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9–10 ministerijų ir kitos biudžetinės įstaigos.

Viso projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.