Vilniuje susitinka Europos viešojo nekilnojamojo turto valdytojai

2023-03-30

Vilniuje vyks viešojo nekilnojamojo turto valdytojus vienijančios organizacijos PuRE-net (angl. The Public Real Estate Network) darbinė sesija, kurioje dalyvaus Europos Komisijos bei viešąjį valstybių turtą valdančių organizacijų ir ministerijų atstovai iš 9 ES šalių. Lietuvą renginyje atstovauja Turto bankas, kuris yra vienas iš PuRE-net asociacijos narių.

Susitikimas vyks Lukiškių kalėjime, kuris pasirinktas atsižvelgiant į vieną iš renginio temų – teritorijų vystymas ir pastatų konversijos. Turto bankas kartu su partneriais renginyje pristatys A. Goštauto administracinio kvartalo konversiją, savo patirtimi pasidalins svečiai iš Nyderlandų ir Suomijos.

Renginyje taip pat bus diskutuojama apie valstybės turto pardavimo procesus, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą vykdant valstybės nekilnojamojo turto projektus, klimato kaitą lemiančių CO2 dujų išmetimų mažinimą ir kt.

„Mūsų partnerius kitose šalyse ypač domina Turto banko viešai vykdomi elektroniniai valstybės nekilnojamojo turto aukcionai. Tuo tarpu mes iš kolegų kitose šalyse semiamės valstybės biurų valdymo, nekilnojamojo turto transformacijos projektų patirties. Ypač reikšminga laukianti diskusija apie Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą praktinėje viešąjį valstybių turtą valdančių įstaigų veikloje“, – teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

2011-aisiais įsikūrusi PuRE-net organizacija vienija 20-yje Europos valstybių veikiančias įstaigas, organizacijas ir ministerijas, kurios atsakingos už viešojo valstybių turto valdymą. Turto bankas šios asociacijos nare yra nuo 2019 m.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.